Pokračování výstavy Darujte příležitost

V únoru pokračuje putovní fotografická výstava s názvem Darujte příležitost. Fotografie s životními příběhy lidí se zdravotním, nebo sociálním znevýhodněním, kterým se podařilo najít zaměstnání a stali se tak přínosem pro pracovní kolektiv budou od 1.—28. února 2014 vystaveny v Administrativním a školícím centru Jihomoravského kraje.

Projekt Darujte příležitost odstartoval v září 2013 fotografickou výstavou, která probíhala od 2.—8. září 2013 na Malinovského náměstí v Brně. Součástí projektu Darujte příležitost byla i odborná konference, která se věnovala tématům spojených s oblastí zaměstnávání osob se zdravotním, nebo sociálním znevýhodněním, a která si kladla za cíl seznámení zaměstnavatelů, pracovníků náborových a personálních oddělení s možnostmi a přínosy zaměstnávání osob se znevýhodněním.

Od února 2014 pokračuje projekt dál a to fotografickou výstavou, která bude probíhat od 1.28. února 2014 v Administrativním a školícím centru Jihomoravského kraje (Cejl 73, Brno). Výstava zobrazuje životní příběhy lidí se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Panely s fotografiemi jsou doplněny o doprovodné texty, které popisují mnohdy nelehkou cestu vedoucí k získání zaměstnání. "Příběhy ukazují, že i lidé se znevýhodněním mohou být plnohodnotnou součástí pracovního kolektivu, pokud je jim darována příležitost," uvedl Jakub Purdjak, ředitel neziskové organizace AGAPO, o.p.s.