Soutěž o nejlepší filmový spot zná své vítěze

V soutěži o nejlepší filmový spot na téma zaměstnávání lidí s hendikepem zvítězil příspěvek Jána H. Mikuše, režíséra slovenského Divadla z Pasáže. Společně s diplomem a drobnými pozornostmi si vítězný tým odnesl finanční odměnu ve výši 10.000Kč.

Všechna soutěžní videa můžete shlédnout na našem facebooku.

Do soutěže se přihlásilo sedm tvůrců, jejich příspěvky hodnotila pětičlenná porota ve složení: Dagmar Trcalová, ING, Klára Podivínová, Česká unie podporovaného zaměstnávání, Radim Janík, Odbor sociální péče MMB, Luboš Mareček, tiskový mluvčí JAMU, divadelní kritik a publicista, a Rodrigo Morales, filmový a televizní režisér.

Rozhodování neměla porota snadné. Přihlásili se jak jednotlivci, tak tvůrčí týmy a profesionálové. Porotci chtěli ocenit více spotů, než kolik je míst na stupni vítězů, a tak muselo být hlasování nakonec dvoukolové.  

Ocenění si finančí odměnu (10.000Kč, 5.000Kč a 3.000Kč) převzali na společenském večeru v úterý 6. března a kromě zmíněného Jána Hanzel Mikuše se umístili také Erik Čipera s Tomášem Škrdlantem (2. místo), kteří pro Asistenci o.s. natočili portrét Lucie Sivákové. Třetí místo převzali autoři spotu Darujte příležitost, Tereza Vlčková a Ondřej Báča. Čestné uznání udělila porota Janu Hubáčkovi za spoty, které natočil pro Iskérku o.s, Centrum na podporu duševního zdraví.