Fotogalerie

AGAPO slaví 10 let - oslava výročí neziskové organizace - 26. 6. 2014

Ve čtvrtek dne 26. června 2014 proběhla neveřejná oslava desetiletého výročí neziskové organizace AGAPO. Akce se konala v krásných prostorách foyer Administrativního a školícího centra Jihomoravského kraje v Brně.

Cílem akce bylo poděkovat všem partnerům, kteří nám pomáhají při plnění našich cílů a úkolů - zaměstnavatelům, spolupracujícím státním institucím, vzdělávacím institucím a partnerským neziskovým organizacím.

Velmi tímto ještě jednou děkujeme všem, kteří nám pomohli tuto akci uskutečnit.

Více fotek z akce můžete najít ZDE.

AGAPO v Galerijní tramvaji - 2. 6. 2014

Dne 2. června 2014 proběhlo oficiální zahájení fotografické prezentace ku příležitosti desetiletého výročí od založení neziskové organizace s názvem "10 let AGAPO".

Cestující se tak budou moci ve fabionech Galerijní tramvaje setkávat s fotografiemi zachycujícími průřez deseti lety činnosti naší neziskové organizace. Fotky a texty, které jsou v Galerijní tramvaji k vidění, zachycují nejenom práci s klienty, průběh nabízených a zajišťovaných služeb, dění na vzdělávacích kurzech a doprovodné aktivity organizace, ale i střípky ze života organizace.

Akce byla přístupná široké veřejnosti.

Hvězdy nad Kraví horou - 23. 5. 2014

V pátek 23. května 2014 se konal další ročník preventivně-zábavné akce Hvězdy nad Kraví horou. Akce se konala ve venkovní části koupaliště Kraví hora a program byl připraven pro celou rodinu od ranních hodin, až do pozdních večerních hodin.

Návštěvníkům se představily jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému JMK a neziskové organizace, mezi kterými byla i naše nezisková organizace. Nechyběl skákací hrad nebo divadlo pro ty nejmenší a zóna prevence pro dospělé. Akce byla zahájena v 9. hodin a trvala až do pozdních večerních hodin, kdy venkovní prostory koupaliště posloužily jako výhledová plocha pro zahajovací ohňostroj Ignis Brunensis.

Jarmark neziskovek - 24. 3. 2014

Dne 24. března 2014 se v rámci festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět konal 2. ročník Jarmarku neziskovek. Akce probíhala od 14:00 do 17:30 na Fakultě sociálních studií v Brně. V rámci doprovodného programu jsme nabízeli možnost Nácviku pracovního pohovoru nanečisto.

Rukodělný workshop Jak na koláže - 20. 2. 2014

Dne 20. února 2014 jsme nejenom pro klienty, ale i celou širokou veřejnost pořádali rukodělný workshop se zaměřením na tvorbu koláží Jak na koláže. Lektorkou kurzu byla paní MUDr. Věra Jelínková.

Cílem akce bylo ukázat, že každý z nás něco umí, něco co může sdílet a ukázat i dalším lidem.

Akce vzbudila zájem u všech a účastníci projevili zájem o další rukodělné akce a kurzy.

Vánoční večírek - 19. 12. 2013

Dne 19. 12. 2013 jsme pro klienty naší neziskové organizace pořádali vánoční večírek. Na akci bylo pro klienty připraveno nejenom vánoční cukroví, ale i další lahodné občerstvení, jako např. domácí vánočka od kolegy Michala Matysky, která sklidila největší úspěch. V průběhu vánočního večírku se malovala jantra, kam si všichni pomocí obrázků a textů mohli ztvárnit svá přání a sny pro rok 2014.

Děkujeme všem klientům, kteří přišli a přejeme jim splnění všech jejich přání.

Veletrh neziskových organizaci Brno - 27. 11. 2013

Dne 27. listopadu 2013 se v Mendelově univerzitě Brno konal 2. ročník Veletrhu neziskových organizací Brno.

Součástí veletrhu byl i doprovodný program, kterého se účastnila i naše organizace s programem "Nácvik pracovního pohovoru nanečisto". 

Předvánoční setkání 2012

Tradiční předvánoční setkání s našimi klienty se neslo v přátelském duchu. Zdobení vánočního cukroví doprovázely tradiční české koledy a vůně čaje a kávy.

Den otevřených dveří 10.10.2012

U příležitosti Celostátního dne otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb konaného u příležitosti Týdne sociálních služeb, které  pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí, proběhl v našem občanském sdružení den otevřených dveří.

 

V rámci akce nás navštívilo mnoho lidí z řad odborné i laické veřejnosti. Mezi hosty patřil i první místostarosta městské časti Brno-střed pan Bc. Pavel Sázavský.

AGAPO se představilo na mezinárodní konferenci Masarykovy univerzity

Občanské sdružení AGAPO přijalo pozvání paní PhDr. Lucie Procházkové, Ph. D. z Masarykovy univerzity na konferenci s mezinárodní účastí na téma Profesní orientace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Občanské sdružení využilo možnosti prezentovat příklady dobré praxe v rámci služby Tranzitní program.

Agapo v ulicích

Díky projektu Dopravního podniku města Brna jsme mohli využít prostor Galerijní tramvaje a měsíc tak ve veřejné dopravě prezentovat fotografie našeho občanského sdružení. Podívejte se na fotky ze slavnostního otevření.

Soutěž o nejlepší filmový spot

Peter Hudec jako Texas Ranger oslovil pětičlennou porotu prvního ročníku soutěže o nejlepší filmový spot; film Jána Hanzel Mikuše, v němž Peter hraje hlavní roli, zvítězil a slovenský tým si tak odnesl odměnu 10.000,-. Druhé a třetí místo obsadili Erik Čipera z Asistence o.s. a Tereza Vlčková se svým snímkem Darujte příležitost. Zvláštní uznání poroty získal Jan Hubáček za své filmy Pohovor a Úřad natočené pro občanské sdružení Iskérka o.s.

Ze školy do práce

Martin si jako žák posledního ročníku zvláští školy Ibsenova vyzkoušel jednoletou praxi v restauraci Interspar. Stáž probíhala v rámci našeho Tranzitního programu.

Agapo na Mezinárodním veletrhu zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví

V rámci týdne zdravotnictví v Brně jsme prezentovali své služby na Mezinárodním veletrhu zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví. Ten se konal ve dnech 18.-21.10. 2011 na brněnském Výstavišti. Podívejte se, jak to tam vypadalo!

V práci

Podívejte se na fotky pana Ondry, které nám dnes poslal ze svého nového zaměstnání.
Pan Ondra pracuje v demontáži starých kancelářských zařízení jako např. faxy, tiskárny, staré stolní telefony, počítačky, PC myši a klávesnice. Agapo poprvé navštívil v říjnu roku 2009. Tehdy byl pan Ondra čerstvý absolvent praktické školy bez pracovních zkušeností, nebo znalosti jak a kde se o práci ucházet.

JOB Klub - červen

Prohlédněte si fotky z našeho červnového Job klubu, nebo se přihlaste na další! Nejbližší pořádáme ve dnech 06. 09.- 22. 09. Pomůžeme Vám v něm připravit se na pohovor, dáme Vám praktické rady, kde hledat práci i poradíme, na co si dát pozor při podepisování pracovní smlouvy. Počet míst je omezen, zájemci mohou psát na adresu a.dzubakova@agapo.cz.

Tranzitní program - S Pavlem v knihovně

Pavel je usměvavý mladík, kterého v knihovně běžně nepotkáte, přesto je jeho práce v knihovně nepostradatelná. Pracuje totiž ve skladu Moravské zemské knihovny, kde vyhledává a chystá prezenční výpůjčky, řadí knížky zpátky do regálů, kontroluje správné řazení knih dle signatur a ve volné chvíli také opravuje porušené vazby knih. Vydali jsme se za ním s fotografkou H. Kotulánovou, výslednou fotoreportáž si teď můžete prohlédnout.

Den otevřených dveří 5. května

Mezinárodní den za rovná práva lidí se zdravotním znevýhodněním jsme v AGAPu oslavili setkáním s kolegy a kolegyněmi z neziskových organizací, městských částí, našimi klienty i spolupracujícími zaměstnavateli. Představili jsme služby, které poskytujeme, oslavili přestěhování do nových prostor na Zelném trhu a připomněli si sedmé výročí založení našeho občanského sdružení.

 

JOB Klub - březen

V našich bezplatných Job klubech Vám pomůžeme připravit se na kontakt se zaměstnavateli: „Kurz mi dodal sebevědomí, naučila jsem se lépe komunikovat,“ říká o březnovém Job klubu paní Marta. Intenzivní vzdělávací kurz pořádáme čtyřikrát do roka, přihlásit se můžete také Vy.

Podporované zaměstnávání - Ikea

V programu Podporované zaměstnávání poskytujeme lidem se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním bezplatnou službu asistence a podpory při hledání zaměstnání. Nejsme zprostředkovatelská pracovní agentura, pomůžeme Vám však zvýšit své schopnosti a dovednosti důležité pro pracovní uplatnění. Pro více informací k Podporovanému zaměstnávání se prosím obraťte na e-mailovou adresu r.cecatkova@agapo.cz.

Tranzitní program - 1FC Brno

Jste žákem posledního ročníku speciální školy a chcete po jejím ukončení pracovat v běžném prostředí? V Tranzitním programu Vám pomůžeme vytipovat místo pro praxi, vyjednáme podmínky praxe a v případě, že bude potřeba pomoc se zvládnutím potřebných pracovních a sociálních dovedností, poskytneme Vám i zaměstnavateli bezplatnou asistenci. S námi se na otevřeném trhu práce neztratíte.

Tranzitní program - ING

Job klub - 2010

V JOB Klubu pomáháme lidem najít práci. Pomohli jste mi připravit se na pohovor a dodali sebevědomí, říká pan Jiří, účastník kurzu.

Job klub - 2009

V roce 2009 jsme měli celkem 27 účastníků JOB Klubů. Ti na fotkách si právě nacvičují modelové situace, s nimiž se pak setkají v praxi při hledání zaměstnání.

Job klub - 2007

Kde a jak hledat práci? Jak napsat životopis nebo jak se připravit na přijímací pohovor? V našich JOB Klubech Vám podáme pomocnou ruku.