Fotogalerie

DOBRO NAD ZELŇÁKEM 2019 / benefiční večer pro AGAPO, o.p.s.

Ve čtvrtek 6. června proběhl ve 3. patře a na vyhlídkové terase Tržnice Brno benefiční večer pro AGAPO, o.p.s. Dobro nad Zelňákem. Oslavili jsme s Vámi patnácté výročí založení společnosti výstavou fotografií AGAPO v obrazech, ochutnávkou vín z Pavel Binder - rodinné vinařství a koncertem kapely Jay Delver. Děkujeme tedy tímto rodinnému vinařství Binder z Rakvic za spolupráci a podporu při realizaci naší benefice, stejně tak i firmě Delikomat, a Rádiu Krokodýl za mediální podporu benefice.

AGAPO na cestě / výstava v Galerijní tramvaji

Ve čtvrtek 6. června proběhlo v Galerijní tramvaji na Moravském náměstí v Brně slavnostní zahájení výstavy AGAPO na cestě. Křest výstavy proběhl za přítomnosti patrona naší společnosti Martina Slámy, herce Národního divadla Brno. Výstavu ve voze č. 1033 je možné shlédnout v průběhu června letošního roku na různých tramvajových linkách. Zde je možné nalézt aktuální polohu vozu: https://mapa.idsjmk.cz/

Odpolední kavárny ‒ leden / únor 2019

Dva měsíce za námi. Drobné ohlédnutí za uplynulými kavárničkami letošního roku a dokumentace dobré nálady, pohody a zábavy vás, našich návštěvníků! Děkujeme vám za účast a rovnou zveme na další setkání ve čtvrtek 7. března, opět ve dvě hodiny odpoledne. Těšíme se na další příjemné chvíle ve vaši společnosti.

Tranzitní program podzim / zima 2018

Děkujeme spolupracujícím organizacím, podnikům a firmám za vstřícnost a pomoc při realizaci našeho Tranzitního programu - FC Zbrojovka Brno - prodejny Albert - Masáže Husova - Oskola - Myjómi - Domov seniorů, Koniklecová - Koryčanský, s.r.o. - Urban transporte, s.r.o. - Lama centrum - divadlo Barka - kavárna Kafec - Lipka - Rádio Krokodýl

Den otevřených dveří v AGAPO – 10. 10. 2018

Ve středu 10. října, proběhl Den otevřených dveří v prostorách naší organizace AGAPO, o.p.s. Cílem této akce bylo seznámit širokou veřejnost s posláním naší organizace a se službami, které nabízíme. S potěšením jsme sledovali zájem o AGAPO a jeho program, který byl nad očekávání velký a tak svůj účel tato událost splnila beze zbytku. Tento Den otevřených dveří se konal v rámci Týdne sociálních služeb, resp. Celostátního týdne otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb 8. – 14. října 2018, který pravidelně vyhlašují Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Tranzitní program v Galerijní tramvaji - 4. října 2017

Od středy 4. října 2017 až do konce měsíce vystavujeme v Galerijní tramvaji a díky Nadačnímu fondu Avast krásné příběhy našich "tranziťáků". V galerii si prohlédněte fotky ze slavnostního zahájení. Souprava má číslo 1033 a můžete ji snadno vystopovat s pomocí aplikace DPMBinfo nebo na adrese iris.bmhd.cz.

AGAPO na Velkém dobročinném bazaru - 15. října 2017

V neděli 15. října se AGAPO účastnilo Velkého dobročinného bazaru v brněnské Alfa pasáži. Jarmark, jehož výtěžek putuje na podporu činnosti neziskových organizací, slouží zároveň jako prostor pro představení toho, čím se organizace zabývají. AGAPO ve svém stánku nabízelo nejen výrobky klientů jako jsou květinové záložky, placky nebo mýdla, ale také výrobky, které nezištně věnovali dárci Marie Křížková, Nikola Mrózová a květinové studio EJA z Bučovic. 

Jak to na bazárku vypadalo a jak jsme společně s klienty výrobky připravovali, uvidíte ve fotogalerii.

Všem, kteří AGAPO na dobročinném bazaru podpořili, velmi děkujeme. Vážíme si Vaší přízně.

AGAPO slaví 10 let - oslava výročí neziskové organizace - 26. 6. 2014

Ve čtvrtek dne 26. června 2014 proběhla neveřejná oslava desetiletého výročí neziskové organizace AGAPO. Akce se konala v krásných prostorách foyer Administrativního a školícího centra Jihomoravského kraje v Brně.

Cílem akce bylo poděkovat všem partnerům, kteří nám pomáhají při plnění našich cílů a úkolů - zaměstnavatelům, spolupracujícím státním institucím, vzdělávacím institucím a partnerským neziskovým organizacím.

Velmi tímto ještě jednou děkujeme všem, kteří nám pomohli tuto akci uskutečnit.

Více fotek z akce můžete najít ZDE.

AGAPO v Galerijní tramvaji - 2. 6. 2014

Dne 2. června 2014 proběhlo oficiální zahájení fotografické prezentace ku příležitosti desetiletého výročí od založení neziskové organizace s názvem "10 let AGAPO".

Cestující se tak budou moci ve fabionech Galerijní tramvaje setkávat s fotografiemi zachycujícími průřez deseti lety činnosti naší neziskové organizace. Fotky a texty, které jsou v Galerijní tramvaji k vidění, zachycují nejenom práci s klienty, průběh nabízených a zajišťovaných služeb, dění na vzdělávacích kurzech a doprovodné aktivity organizace, ale i střípky ze života organizace.

Akce byla přístupná široké veřejnosti.

Hvězdy nad Kraví horou - 23. 5. 2014

V pátek 23. května 2014 se konal další ročník preventivně-zábavné akce Hvězdy nad Kraví horou. Akce se konala ve venkovní části koupaliště Kraví hora a program byl připraven pro celou rodinu od ranních hodin, až do pozdních večerních hodin.

Návštěvníkům se představily jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému JMK a neziskové organizace, mezi kterými byla i naše nezisková organizace. Nechyběl skákací hrad nebo divadlo pro ty nejmenší a zóna prevence pro dospělé. Akce byla zahájena v 9. hodin a trvala až do pozdních večerních hodin, kdy venkovní prostory koupaliště posloužily jako výhledová plocha pro zahajovací ohňostroj Ignis Brunensis.

Jarmark neziskovek - 24. 3. 2014

Dne 24. března 2014 se v rámci festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět konal 2. ročník Jarmarku neziskovek. Akce probíhala od 14:00 do 17:30 na Fakultě sociálních studií v Brně. V rámci doprovodného programu jsme nabízeli možnost Nácviku pracovního pohovoru nanečisto.

Rukodělný workshop Jak na koláže - 20. 2. 2014

Dne 20. února 2014 jsme nejenom pro klienty, ale i celou širokou veřejnost pořádali rukodělný workshop se zaměřením na tvorbu koláží Jak na koláže. Lektorkou kurzu byla paní MUDr. Věra Jelínková.

Cílem akce bylo ukázat, že každý z nás něco umí, něco co může sdílet a ukázat i dalším lidem.

Akce vzbudila zájem u všech a účastníci projevili zájem o další rukodělné akce a kurzy.

Vánoční večírek - 19. 12. 2013

Dne 19. 12. 2013 jsme pro klienty naší neziskové organizace pořádali vánoční večírek. Na akci bylo pro klienty připraveno nejenom vánoční cukroví, ale i další lahodné občerstvení, jako např. domácí vánočka od kolegy Michala Matysky, která sklidila největší úspěch. V průběhu vánočního večírku se malovala jantra, kam si všichni pomocí obrázků a textů mohli ztvárnit svá přání a sny pro rok 2014.

Děkujeme všem klientům, kteří přišli a přejeme jim splnění všech jejich přání.

Veletrh neziskových organizaci Brno - 27. 11. 2013

Dne 27. listopadu 2013 se v Mendelově univerzitě Brno konal 2. ročník Veletrhu neziskových organizací Brno.

Součástí veletrhu byl i doprovodný program, kterého se účastnila i naše organizace s programem "Nácvik pracovního pohovoru nanečisto". 

Předvánoční setkání 2012

Tradiční předvánoční setkání s našimi klienty se neslo v přátelském duchu. Zdobení vánočního cukroví doprovázely tradiční české koledy a vůně čaje a kávy.

Den otevřených dveří 10.10.2012

U příležitosti Celostátního dne otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb konaného u příležitosti Týdne sociálních služeb, které  pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí, proběhl v našem občanském sdružení den otevřených dveří.

V rámci akce nás navštívilo mnoho lidí z řad odborné i laické veřejnosti. Mezi hosty patřil i první místostarosta městské časti Brno-střed pan Bc. Pavel Sázavský.

AGAPO se představilo na mezinárodní konferenci Masarykovy univerzity

Občanské sdružení AGAPO přijalo pozvání paní PhDr. Lucie Procházkové, Ph. D. z Masarykovy univerzity na konferenci s mezinárodní účastí na téma Profesní orientace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Občanské sdružení využilo možnosti prezentovat příklady dobré praxe v rámci služby Tranzitní program.

Agapo v ulicích

Díky projektu Dopravního podniku města Brna jsme mohli využít prostor Galerijní tramvaje a měsíc tak ve veřejné dopravě prezentovat fotografie našeho občanského sdružení. Podívejte se na fotky ze slavnostního otevření.

Soutěž o nejlepší filmový spot

Peter Hudec jako Texas Ranger oslovil pětičlennou porotu prvního ročníku soutěže o nejlepší filmový spot; film Jána Hanzel Mikuše, v němž Peter hraje hlavní roli, zvítězil a slovenský tým si tak odnesl odměnu 10.000,-. Druhé a třetí místo obsadili Erik Čipera z Asistence o.s. a Tereza Vlčková se svým snímkem Darujte příležitost. Zvláštní uznání poroty získal Jan Hubáček za své filmy Pohovor a Úřad natočené pro občanské sdružení Iskérka o.s.

Ze školy do práce

Martin si jako žák posledního ročníku zvláští školy Ibsenova vyzkoušel jednoletou praxi v restauraci Interspar. Stáž probíhala v rámci našeho Tranzitního programu.

Agapo na Mezinárodním veletrhu zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví

V rámci týdne zdravotnictví v Brně jsme prezentovali své služby na Mezinárodním veletrhu zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví. Ten se konal ve dnech 18.-21.10. 2011 na brněnském Výstavišti. Podívejte se, jak to tam vypadalo!

V práci

Podívejte se na fotky pana Ondry, které nám dnes poslal ze svého nového zaměstnání.
Pan Ondra pracuje v demontáži starých kancelářských zařízení jako např. faxy, tiskárny, staré stolní telefony, počítačky, PC myši a klávesnice. Agapo poprvé navštívil v říjnu roku 2009. Tehdy byl pan Ondra čerstvý absolvent praktické školy bez pracovních zkušeností, nebo znalosti jak a kde se o práci ucházet.

JOB Klub - červen

Prohlédněte si fotky z našeho červnového Job klubu, nebo se přihlaste na další! Nejbližší pořádáme ve dnech 06. 09.- 22. 09. Pomůžeme Vám v něm připravit se na pohovor, dáme Vám praktické rady, kde hledat práci i poradíme, na co si dát pozor při podepisování pracovní smlouvy. Počet míst je omezen, zájemci mohou psát na adresu a.dzubakova@agapo.cz.

Tranzitní program - S Pavlem v knihovně

Pavel je usměvavý mladík, kterého v knihovně běžně nepotkáte, přesto je jeho práce v knihovně nepostradatelná. Pracuje totiž ve skladu Moravské zemské knihovny, kde vyhledává a chystá prezenční výpůjčky, řadí knížky zpátky do regálů, kontroluje správné řazení knih dle signatur a ve volné chvíli také opravuje porušené vazby knih. Vydali jsme se za ním s fotografkou H. Kotulánovou, výslednou fotoreportáž si teď můžete prohlédnout.

Den otevřených dveří 5. května

Mezinárodní den za rovná práva lidí se zdravotním znevýhodněním jsme v AGAPu oslavili setkáním s kolegy a kolegyněmi z neziskových organizací, městských částí, našimi klienty i spolupracujícími zaměstnavateli. Představili jsme služby, které poskytujeme, oslavili přestěhování do nových prostor na Zelném trhu a připomněli si sedmé výročí založení našeho občanského sdružení.

 

JOB Klub - březen

V našich bezplatných Job klubech Vám pomůžeme připravit se na kontakt se zaměstnavateli: „Kurz mi dodal sebevědomí, naučila jsem se lépe komunikovat,“ říká o březnovém Job klubu paní Marta. Intenzivní vzdělávací kurz pořádáme čtyřikrát do roka, přihlásit se můžete také Vy.

Podporované zaměstnávání - Ikea

V programu Podporované zaměstnávání poskytujeme lidem se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním bezplatnou službu asistence a podpory při hledání zaměstnání. Nejsme zprostředkovatelská pracovní agentura, pomůžeme Vám však zvýšit své schopnosti a dovednosti důležité pro pracovní uplatnění. Pro více informací k Podporovanému zaměstnávání se prosím obraťte na e-mailovou adresu r.cecatkova@agapo.cz.

Tranzitní program - 1FC Brno

Jste žákem posledního ročníku speciální školy a chcete po jejím ukončení pracovat v běžném prostředí? V Tranzitním programu Vám pomůžeme vytipovat místo pro praxi, vyjednáme podmínky praxe a v případě, že bude potřeba pomoc se zvládnutím potřebných pracovních a sociálních dovedností, poskytneme Vám i zaměstnavateli bezplatnou asistenci. S námi se na otevřeném trhu práce neztratíte.

Tranzitní program - ING

Job klub - 2010

V JOB Klubu pomáháme lidem najít práci. Pomohli jste mi připravit se na pohovor a dodali sebevědomí, říká pan Jiří, účastník kurzu.

Job klub - 2009

V roce 2009 jsme měli celkem 27 účastníků JOB Klubů. Ti na fotkách si právě nacvičují modelové situace, s nimiž se pak setkají v praxi při hledání zaměstnání.

Job klub - 2007

Kde a jak hledat práci? Jak napsat životopis nebo jak se připravit na přijímací pohovor? V našich JOB Klubech Vám podáme pomocnou ruku.