V práci

V práci

Podívejte se na fotky pana Ondry, které nám dnes poslal ze svého nového zaměstnání.
Pan Ondra pracuje v demontáži starých kancelářských zařízení jako např. faxy, tiskárny, staré stolní telefony, počítačky, PC myši a klávesnice. Agapo poprvé navštívil v říjnu roku 2009. Tehdy byl pan Ondra čerstvý absolvent praktické školy bez pracovních zkušeností, nebo znalosti jak a kde se o práci ucházet.

V práci
V práci

„Nejprve jsme zmapovali momentální situaci a pustili se do spolupráce,“ vzpomíná Ondrova pracovní konzultantka Adéla Vančurová a doplňuje: „Pan Ondra se s chutí naučil pracovat na počítači, posílat emaily, psát motivační dopisy a životopisy. Na pohovory chodil sám, bohužel se ale dlouho nedařilo do zaměstnání nastoupit a vše tak dovést do zdárného konce. Hledali jsme přes inzeráty, naslepo, oslovovali zaměstnavatele telefonicky, ale bez úspěchu.“
Někdy se však objeví dobrá nabídka v pravou chvíli, a tak se před časem pan Ondra na svou konzultantku obrátil s kontaktem na firmu Tradelin – pomáháme potřebným. Příjemný rozhovor se zaměstnavatelem vedl k navštívení firmy. Tam pan Ondra dokázal, že se práce dokáže zastat a že mu práce s nářadím, elektrickým i klasickými šroubováky, kladivem a majzlíkem není cizí. „S vervou, zájmem a nadšením si pan Ondra získal své kolegy, a tak mám velkou radost, že jsem se dnes i dozvěděla, že mu firma nabídla pracovní smlouvu,“ uzavírá Vančurová.