Soutěž

Soutěž o nejlepší filmový spot zná své vítěze

V soutěži o nejlepší filmový spot na téma zaměstnávání lidí s hendikepem zvítězil příspěvek Jána H. Mikuše, režíséra slovenského Divadla z Pasáže. Společně s diplomem a drobnými pozornostmi si vítězný tým odnesl finanční odměnu ve výši 10.000Kč. Spot nese název Kdo se bojí Texas Petra Rangera a vidět ho můžete zde.

Do soutěže se přihlásilo sedm tvůrců, jejich příspěvky hodnotila pětičlenná porota ve složení: Dagmar Trcalová, ING, Klára Podivínová, Česká unie podporovaného zaměstnávání, Radim Janík, Odbor sociální péče MMB, Luboš Mareček, tiskový mluvčí JAMU, divadelní kritik a publicista, a Rodrigo Morales, filmový a televizní režisér.

Rozhodování neměla porota snadné. Přihlásili se jak jednotlivci, tak tvůrčí týmy a profesionálové. Porotci chtěli ocenit více spotů, než kolik je míst na stupni vítězů, a tak muselo být hlasování nakonec dvoukolové.  

Ocenění si finančí odměnu (10.000Kč, 5.000Kč a 3.000Kč) převzali na společenském večeru v úterý 6. března a kromě zmíněného Jána Hanzel Mikuše se umístili také Erik Čipera s Tomášem Škrdlantem (2. místo), kteří pro Asistenci o.s. natočili portrét Lucie Sivákové. Třetí místo převzali autoři spotu Darujte příležitost, Tereza Vlčková a Ondřej Báča. Čestné uznání udělila porota Janu Hubáčkovi za spoty, které natočil pro Iskérku o.s, Centrum na podporu duševního zdraví.

Všechna soutěžní videa můžete shlédnout na našem facebooku.

Soutěžní snímky promítne také kino

Ještě před vyhlášením výsledků soutěže a oficiálním promítáním 6.března ve Falku (Gorkého 12, Brno), projevili o téma zaměstnávání lidí s hendikepem zájem organizátoři filmové přehlídky audiovizuálních cvičení a mladé inovativní tvorby. V předpremiéře tak budou soutěžní snímky k vidění v úterý 28.2. od 16.00 hodin v kinosále Břetislava Bakaly (Žerotínovo nám. 6, Brno). Filmová přehlídka tvrvá dva dny, k vidění budou také filmy studentů Masarykovy univerzity, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, JAMU, Fakulty výtvarných umění VUT (FAVU) a FAMU. Součásní je i bohatý doprovodný program - vernisáž fotografií, autorských čtení i hudebních produkcí.

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků soutěže proběhne 6. března od 18.00 hodin v prostorách kavárny Falk (Gorkého 12, Brno). Zveme vás na společenský večer, na kterém promítneme vítězné snímky, vyhlásíme vítěze a předáme ceny. Kdo u poroty zabodoval? Přijďte se podívat!

Snímky putují k porotě

Děkujeme za vaše soutěžní příspěvky. V tuto chvíli je má už u sebe pětičlenná porota ve složení Rodrigo Morales, filmový a televizní režisér, Klára Podivínová, Česká unie podporovaného zaměstnávání, Dagmar Trcalová, ING, Radim Janík, odbor sociální péče MMB, Luboš Mareček, tiskový mluvčí JAMU, divadelní kritik a publicista. Kdo u poroty zaboduje? Vítěze vyhlásíme na společenském večeru na začátku března, pozvánku i další informace včas zveřejníme.

Soutěž o nejlepší filmový spot

Soutěž o nejlepší filmový spot

(Brno 9. listopadu 2011) „Natáčíte? Přihlaste se do soutěže o nejlepší filmový spot!“ vyzývá občanské sdružení AGAPO. Tématem je zaměstnanost lidí se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním v běžné firmě. Na vítěze čeká odměna 10.000 Kč.

Mohou se lidé s hendikepem uplatnit na trhu práce? „Natočte krátký příběh člověka se znevýhodněním, který úspěšně pracuje, který práci hledá, zaměstnavatele ochotného zaměstnávat osoby s hendikepem, nebo právě ne,“ vypočítává možnosti soutěžních příspěvků, Tereza Freyová.

Do soutěže se mohou přihlásit amatéři i profesionálové, jednotlivci i tvůrčí skupiny. Přijata budou videa, volná tvorba, nebo spoty do pěti minut. Termín uzávěrky je 24. ledna.

I když se jedná o téma vážné, jsou vítány vtipné příspěvky, netradiční formy zpracování. „Nejde nám o propagaci, chceme touto soutěží kreativním způsobem upozornit na téma zaměstnávání lidí se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Jak dnes hledá práci člověk se znevýhodněním? Jaké jsou překážky pro zaměstnavatele, jaké jsou naopak výhody? A jaký je Váš pracovní hendikep?“ ptá se Freyová.

Termín uzávěrky:
24. ledna 2012 POSUNUTO DO 31. ledna 2012

Ocenění:
1. místo 10.000 Kč
2. místo 5.000 Kč
3. místo 3.000 Kč

Přihláška do soutěže obsahuje:

Jméno a příjmení autora/autorky, nebo kolektivu autorů
Video nebo film na DVD posílejte poštou na adresu Agapo, o.s., Zelný trh 1, 602 00 Brno; heslo „Soutěž“, nebo elektronicky přes úschovnu, nebo wetransfer.com na adresu t.freyova@agapo.cz. Snímky v nedostatečném rozlišení nebudou moci být do soutěže přijaty.

Vítěze vybere pětičlenná porota.

 

Přihlášené soutěžní materiály se stávají majetkem vypisovatele soutěže s právem publikování (média, internet, kino spoty apod.) a prezentace na výstavách, přednáškách nebo seminářích při plném zachování autorských práv.


Více informací ochotně poskytne:

Tereza Freyová, 723 813 617, t.freyova@agapo.cz.