AGAPO, o.p.s. vystavuje v Galerijní tramvaji: tisková zpráva

Kždý máme něco: AGAPO, o.p.s. vystavuje v Galerijní tramvaji

 

Nezisková organizace AGAPO, o.p.s. působí v Brně již od roku 2004. Za tu dobu pomohla získat zaměstnání stovkám osob se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. O tom, jak a kde klienti této neziskové organizace pracují, se můžete přesvědčit na výstavě v Galerijní tramvaji.

Výstava představuje klienty AGAPO, o.p.s. při práci. Pomocí fotografií přibližuje jejich hendikep a zaměstnavatele, u kterých získávají pracovní zkušenosti či jsou přímo zaměstnáni. Protože si mnoho klientů přeje zůstat v anonymitě, fotografie zachycují při práci pouze jejich ruce.

„Výstavou v Galerijní tramvaji navazujeme tematicky na putovní výstavu (Ne)viditelné bariéry, kterou umisťujeme na různá veřejná místa města Brna,“ vysvětluje ředitel organizace Jakub Purdjak. „Výstava si klade za cíl představit široké veřejnosti, co to vlastně je zdravotní nebo sociální hendikep, a proč se některým lidem nedaří získat zaměstnání, i když se o to snaží. Zároveň ukazujeme, že i s vážným omezením je možné vést aktivní život“ vysvětluje dále.

Možnost pracovat přitom zvyšuje kvalitu života. „Zaměstnání zlepšuje finanční situaci, posiluje sociální vazby a životní pohodu. Je důležité, aby lidé s hendikepem nezůstávali vyloučení a zaměstnanost k tomu napomáhá,“ přibližuje Zuzana Medňanská, která je s klienty v každodenním kontaktu.

Výstava bude v Galerijní tramvaji k vidění v měsíci červnu, více informací o činnosti AGAPO, o.p.s. můžete získat také na webových stránkách www.agapo.cz.

 

Holler Box