Image Alt

Základní poradenství

  /    /  Základní poradenství

První pomoc při řešení obtížné situace

Program Základní poradenství vám pomůže ujasnit si, jaká je vaše současná životní situace, co je možné udělat pro její zlepšení a jaká práce by pro vás byla vhodná.

Společně se pokusíme o zmírnění nepříznivé situace, pomůžeme vám s orientací na trhu práce a poskytneme vám základní podporu při hledání zaměstnání. Pomůžeme při řešení problémů ze sociálně-právní a pracovněprávní oblasti. Pokud bude třeba, zprostředkujeme vám kontakt na jinou organizaci.

Služba je pro vás určena, pokud:

s námi chcete aktivně spolupracovat

máte zájem o hledání zaměstnání

máte sociální nebo zdravotní znevýhodnění

Službu poskytujeme po dobu 2 měsíců s možností prodloužení v některém z navazujících programů (Podporované zaměstnávání nebo Nácvik sociálních dovedností). Služba je poskytována zdarma. V případě zájmu nás kontaktujte na info@agapo.cz nebo na tel. 541 210 549 nebo 545 213 204.

Příklady z praxe

“Pan H. se po rozvodu dostal do závažných sociálních problémů a nakonec se ocitl na ulici. Poté, co jsme si ujasnili, jaké jsou jeho potřeby a představy o zaměstnání, pomohli jsme mu se získáním brigády. Za vydělané peníze si mohl zaplatit ubytovnu, což následně ulehčilo hledání nové práce. Nové zaměstnání si pan H. našel velmi rychle a další služby již nepotřeboval.”

“Paní Z. projevila o službu zájem, protože kvůli mentálnímu postižení nemůže najít běžnou práci. Ačkoli má invalidní důchod, ráda by si k němu přivydělala a také si přála být mezi lidmi. Díky základnímu poradenství jsme zjistili, jaká práce by jí vyhovovala. Následně přešla do programu Podporované zaměstnávání, ve kterém ve společném hledání práce pokračujeme.”

Holler Box