Image Alt

Jsem ve finanční nouzi, co mám dělat?

  /  Jsem ve finanční nouzi, co mám dělat?

Jsem ve finanční nouzi, co mám dělat?

Odpovědi
1
Hlasy
2
agapo

Dotaz:

Dobrý den,
jsem v těžké finanční situaci. Pobírám ID přibližně 7500 Kč, ale jsem v insolvenci, tudíž mi na živobytí zůstanou cca 2000 měsíčně. Přivydělával jsem si brigádně prodejem ve vinotéce, ale ta je nyní kvůli krizovým opatřením zavřená. 

Přemýšlím, zda počkat, jestli vláda rozhodne o nějaké podpoře pro lidi pracující na DPP/DPČ, nebo mám požádat o mimořádnou okamžitou pomoc na úřadu práce. O tu jsem již v minulosti zkoušel žádat, byly kolem toho však velké obstrukce.

Poraďte mi prosím, co mám dělat.

 

Odpověď:

Dobrý den,
příspěvek pro brigádníky je v současnosti velmi nejistý, vláda zatím nepotvrdila žádný záměr nějaký takový poskytnout. Z možností, nad kterými přemýšlíte, bychom tedy rozhodně volili žádost o MOP, v současnosti je přiznávána častěji než za běžných okolností. Žádosti na ÚP lze nyní podávat i elektronicky, například formou e-mailu.

Můžete také požádat o příspěvek nějakou nadaci:

Osobně doporučujeme hned první, Sociální nadační fond města Brna a Jihomoravského kraje. Ale sběr žádostí je 11. 5. a zasedání komise až další měsíc, nicméně s tímto fondem máme dobré zkušenosti. V tomto případě by byla také užitečná spolupráce s námi a naše vyjádření do žádosti.

www.socialni-nadacni-fond.cz/cs/pro-zadatele

Zde mají ale aktuálně pozastavené žádosti, tudíž spíše do budoucna:

www.nadacejt.cz

www.nadaceterezymaxove.cz/o-nadaci/novinky/859-Krizovy-fond-pomoci

Samozřejmě zvažte i možnost nastoupit zatím na jinou brigádu, například obchody nyní stále nabírají. Pošlete nám prosím svoji e-mailovou adresu, zašleme Vám některé z aktuálních nabídek brigád.

Holler Box