Image Alt

Můžete pomoci i lidem po výkonu trestu?

  /  Můžete pomoci i lidem po výkonu trestu?

Můžete pomoci i lidem po výkonu trestu?

Odpovědi
1
Hlasy
2
agapo

Dotaz:

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda pomáháte i dospělým propuštěným z výkonu trestu, mám na mysli zejména zajištění ubytování, pomoc se zařazením do pracovního procesu, pomoc s vyřízením soc.dávek, dále např. nějaké začlenění do skupiny lidí s podobným soc. problémem, se kterou pracuje psychoterapeut. Lidé, kteří jsou ve výkonu trestu delší dobu, nejsou schopni se přece sami hned o sebe postarat.

Jedná se o mého známého, který je delší dobu ve výkonu trestu odnětí svobody v jiném kraji. V létě mu trest skončí. Já mu sice mohu poskytnout nějakou míru podpory, avšak zdaleka ne ve všem, co by potřeboval – například ubytování.

Děkuji za odpověď.

 

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Určitě můžeme pomoct i lidem po výkonu trestu, pokud se na tom společně s nimi domluvíme. Přesně jak píšete, můžeme spolupracovat nejen na hledání práce, ale také na dalších věcech, které jsou potřebné „nastartování“ – bydlení, finanční zabezpečení atd. Bohužel naše organizace neposkytuje služby bezprostředně po opuštění, například vyzvednutí na nádraží a doprovod na předem zajištěnou ubytovnu, popřípadě samotnou přípravu na propuštění ještě při výkonu trestu. Spolupráce s námi probíhá zejména při individuálních schůzkách, následně můžeme klienta doprovázet při jednání s úřady atp.

Pro samotnou pomoc ještě před výstupem je lepší obrátit se na organizaci, která tyto služby poskytuje, např. přímo v Brně Podané ruce:

www.podaneruce.cz/centra-sluzby/centrum-poradenskych-sluzeb-ve-vezeni-a-po-vystupu

Více poboček po ČR má pak Rubikon:

www.rubikoncentrum.cz/kontakty-pro-klienty

Pomoci zorientovat se Vám může pomoci i příručka vydaná Rubikonem:

www.rubikoncentrum.cz/wp-content/uploads/2019/02/029_A4_brozura_Kroky-na-svobode_02_2019.pdf

Pro více informací či upřesnění se na nás můžete obrátit telefonicky nebo e-mailem. Také si můžeme po skončení současných opatření domluvit schůzku v naší kanceláři a více se podívat na možnosti naší pomoci.

S pozdravem a přáním hodně zdraví a sil v současné situaci

Holler Box