Lucka má šikovné ruce

Projekt VYKROČ DO ŽIVOTA (CZ.03.02.01/00/22_018/0001338 ) pomáhá Lucce odstranit bariéry, které jí komplikují vstup do zaměstnání. Projekt realizujeme díky spolufinancování Evropskou unií.

Díky účasti v projektu získala Lucka první pracovní zkušenosti. Učila se zvládat zadané úkoly, dodržovat postup práce, dodržovat zásady bezpečnosti, komunikovat s kolegy a nadřízenými pracovníky, zorganizovat si čas i cestování k zaměstnavateli a zpět do školy. Zároveň díky schůzkám s osobní poradkyní a pracovní konzultantkou lépe porozuměla tématům, která jsou pro život velmi důležitá – bydlení, finance, práce a zdraví. V průběhu schůzek si také vytvořila například vlastní životopis, pracovní profil či celé pracovní portfolio.

Pracovní zkušenosti získala Lucka díky firmě TIERRA VERDE, s.r.o. s kterou jsme tento rok navázali spolupráci. “Lucka s námi v Tierra Verde začala spolupracovat díky organizaci AGAPO. Jezdí k nám jednou týdně na praxi se svojí asistentkou a pomáhá kompletovat různé výrobky. Holky z výroby jsou vždy rády, že si s Luckou u práce mohou i popovídat, protože kromě toho, že má šikovné ruce, je i velmi přátelská a ráda komunikuje s druhými. Jsme vděční, že můžeme navazovat takovou příjemnou spolupráci.” říká paní Grunová, Wellbeing manažerka TIERRY VERDE, s.r.o.

Co o svých zkušenostech říká Lucka? “Díky AGAPu jsem se dostala do opravdové práce. Docházela jsem do firmy Tierra Verde, kde jsem vkládala výrobky do krabic, krabici jsem musela zalepit a nalepit na ni etiketu. Musela jsem přesně počítat, kolik kusů do krabice přijde. Práce mě moc bavila a ráda jsem tam chodila. V AGAPu jsem si vytvořila životopis a pracovní profil, aby věděli, co mi jde, s čím potřebuji pomoc a čemu se potřebuji vyhnout. Vytvořila jsem si také plán, který mi pomáhal při cestování na pracoviště.”

A jak naši spolupráci vnímá Lucčina matka? “Spolupráce s organizací AGAPO je pro takovéto lidi, jako je Lucka, velmi přínosná. Jako rodič postiženého dítěte vím, že začleňování takovýchto dětí do pracovního procesu je velmi složité. Vy však děláte velmi záslužnou věc a díky vám si Lucka může vyzkoušet, jaké to je pracovat.”

Díky projektu se Lucka připravuje na budoucí směřování a my se jí snažíme co nejvíce pomoci při přechodu ze školy do života v dospělosti.

Holler Box