Potřebuji se registrovat na Úřadu práce

Mohu se dostavit osobně? Jak je to s úřední dobou?

Úřady práce sice aktuálně mají úřední dobu vždy v pondělí a ve středu od 9 do 12 hodin, avšak to platí pouze pro lidi objednané dopředu, pokud se dostavíte bez objednání, s největší pravděpodobností se Vám nikdo věnovat nebude. 

Tak jak se tedy zaregistruji?

Na většině úřadů práce naleznete u vchodu krabice či jiné schránky na různé dokumenty. Do těch můžete vhodit jak vyplněné tiskopisy k registraci, tak i kopii osobních dokladů. Tento postup nemůžeme doporučit, neboť často u těchto schránek nikdo není. Dá se také tyto dokumenty zanechat na podatelně, ty by v úřední době měly fungovat i bez objednání. Další možností je formuláře i kopie osobních dokladů zaslat poštou. 

A z domova?

Ještě před nouzovým stavem ÚP umožňoval elektronické podání většiny žádostí, avšak pouze s ověřeným elektronickým podpisem nebo skrze datovou schránku. Pokud nemáte možnost ani jednoho z výše uvedených, pak by nyní, dle vyjádření mluvčí ÚP ČR, mělo stačit zaslání e-mailu s naskenovanými podepsanými dokumenty a skenem dokladu totožnosti. Musíme si ale pohlídat, že tuto zprávu zašlete na správnou pobočku, nejlépe podle místa trvalého pobytu.

V případě, že nemáte možnost své vyplněné a podepsané dokumenty naskenovat, můžete využít možnost podání žádosti i pomocí níže uvedeného elektronického formuláře. Ten pak můžete poslat e-mailem ve formátu PDF na adresu Vašeho místního úřadu práce.

ELEKTRONICKÝ FORMULÁŘ

Tak se Vaše žádost dostane na úřad co nejdříve. K takto zaslané žádosti však musíte přiložit Vaše telefonní číslo, na kterém Vás ÚP může zpětně kontaktovat. To je ochrana proti tomu, aby nikdo nemohl zažádat Vaším jménem.

Nezapomeňte při jakékoli formě podání uvádět své kontaktní údaje jako telefon a e-mail, aby Vás z ÚP mohli dále kontaktovat.

Formuláře, včetně vyplněných vzorů, k nalezení na www.mpsv.cz/web/cz/formulare – pokud se chcete registrovat na ÚP, hledejte v kolonce zprostředkování zaměstnání, položka žádost o zprostředkování zaměstnání. Případně lze tiskopisy vyzvednout na podatelnách ÚP.

V případě dalších otázek také obvykle velmi dobře funguje call centrum ÚP na čísle +420 844 844 803 nebo na e-mailech kontaktni.centrum@mpsv.cz a callcentrum@mpsv.cz

Pokud Vám ale stále něco není jasné, případně při jednání s úřadem potřebujete pomoci, neváhejte se obrátit na telefon 608 943 022 nebo na e-mail a.gothard@agapo.cz

 

Zdroje:

www.uradprace.cz

www.uradprace.cz/documents/37855/1502673/UP-letak-FB+%281%29.jpg/c2c6c837-fa44-e249-21d4-e931646b2839?t=1584306584671

www.uradprace.cz/web/cz/elektronicka-komunikace

www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/220411000100329 v čase od 26:52

Holler Box