Seznamte se s Tranzitním programem v Galerijní tramvaji

Získat praxi a najít si práci hendikepu navzdory. To je smyslem Tranzitního programu, který v Brně již 17 let poskytuje nezisková organizace AGAPO, o.p.s. Cílem je pomáhat studentům a studentkám se specifickými potřebami najít své místo na otevřeném trhu práce.

Kometa a Zbrojovka Brno, Moravská zemská knihovna, divadlo Barka. To je jen malý výčet míst, kde získávají příležitost pracovat mladí lidé, kteří žijí s mentálním nebo zdravotním postižením. A dokazují tak, že i s omezením je možné být zaměstnán.

„Naši klienti získávají díky práci sebevědomí, pracovní návyky, rozvíjí své silné stránky. Možnost pracovat jim velmi prospívá,“ hodnotí výhody Tranzitního programu jeho koordinátorka Klára Plisková. „Zlepšení u svých dětí pozorují i rodiče a dávají nám k Tranzitnímu programu velmi pozitivní zpětnou vazbu,“ dodává.

Absolventi speciálních škol se často setkávají s tím, že po ukončení studijního oboru nemohou najít zaměstnání. Proto si také často místo hledání práce volí další studium, což znesnadňuje jejich osamostatnění se a vstup do dospělého života. Tranzitní program jim tak pomáhá překonat bariéry, se kterými se při vstupu na trh práce potýkají.

Jak praxe klientů Tranzitního programu vypadají, zjistíte na pojízdné výstavě v Galerijní tramvaji. Stačí si na adrese https://mapa.idsjmk.cz/ vyhledat vůz číslo 1044 a na tramvaj si počkat na její lince.

S konkrétními příběhy klientů AGAPO, o.p.s. se můžete seznámit také na našich stránkách a na Facebooku.

Slavnostní křest výstavy se konal v úterý 1. června na Moravském náměstí za účasti patrona AGAPO, o.p.s., herce brněnského Národního divadla Martina Slámy a zástupce Nadačního fondu Abakus (Avast) Radka Bartoše.

Podrobnou fotoreportáž naleznete na našem FB
www.facebook.com/media/set?vanity=agapo.cz&set=a.3944520822310208

Fotogalerie k zahájení výstavy v Galerijní tramvaji:

Holler Box