Hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovní asistent

S novým školním rokem otevíráme další běh Tranzitního programu a spolu s tím poptáváme pracovní asistenty pro naše klientky a klienty.

Nabízíme Vám DPP/DPČ, pravidelné konzultace, možnost individuálních supervizí a příležitost podílet se na realizaci úspěšného a oblíbeného programu, jehož cílem je připravovat osoby se specifickými potřebami pro vstup na otevřený trh práce.

 

Co je Tranzitní program? 

Tranzitní program je program pro studenty a studentky středních škol se specifickými vzdělávacími potřebami, kteří si chtějí po ukončení školy najít běžné zaměstnání. Studenti a studentky absolvují asistované praxe u běžných zaměstnavatelů a získávají tak pracovní i sociální dovednosti a návyky, zvyšují svou samostatnost a připravují se na přijetí do pracovního poměru. Více o Tranzitním programu se dozvíte v sekci Přečtěte si a na našem Facebooku.

 

V čem spočívá činnost pracovního asistenta?

Asistent ve smluvený čas vyzvedne klienta ve škole či na jiném místě a doprovodí ho na místo praxe. Na praxi dohlíží na jeho práci a pomáhá mu s komunikací se zaměstnavatelem, ostatními pracovníky nebo zákazníky. Asistent dává klientovi takovou míru podpory, kterou potřebuje. Je důležité, aby se klient na praxi rozvíjel.

 

Požadavky:

čas alespoň 2-4 hodiny týdně
trpělivost a empatie
ochota cestovat po Brně (je vhodné mít šalinkartu)
jste student(ka)/absolvent(ka) pedagogického nebo sociálního oboru

Jsme fakultním zařízením PdF MU. V případě zájmu kontaktujte Mgr. Magdalenu Jarošovou na e-mailu m.jarosova@agapo.cz nebo na tel.: 732 480 737.

 

Holler Box